top of page

ELEKTROSTATİK FİLTRELER

 • BARBEKÜ TİPİ

Mutfak ortamlarında barbekü tezgahları bolca bulunur. Minyatürlerde eğlence yılanı olarak, Barbekü tüm aşçılık ve yemeklerde yüksek veya dar sokaklarda, şehir içlerinde ve dışlarında, halk parkları, konaklama yerleri, eğlence yerleri ve gece marketlerinde görülebilir. Barbekü her geçen gün beslenme alışkanlığının vazgeçilmez parçası haline gelmekte ve bu nedenle büyük bir tüketici pazarı ortaya çıkmaktadır.

Doğal pişirme yolu ve vahşi lezzetiyle daha da popüler bir hal almaktadır. İştah kabartan bifteğin cızırtılı kokusu havayı doldurur. Huzurlu bir yaz akşamı gökyüzü siluetinin altında, hafif bir esinti şemsiyenizi doldurur. Buz gibi soğuk bir birayla beraber boğazınızdan kayarcasına geçen lezzetli bir deniz yiyeceği ve etin tadı ruhunuza dokunur.

Bahçede, heyecan veren kahkahalar barbeküde, bir gurmenin ağzının suları akması için pek çok neden vardır. Ancak barbeküden yayılan duman, çevrenizdeki komşularınızın sıkça şikayet etmenedeni olmakta ve daha çok rahatsız edici, hava kirleticiler yayması dolayısıyla kolayca bir emisyon kaynağına dönüşmektedir. Çevre dostu dumansız barbekü, sadece sıcak bir trend olarak tarif edilebilir.

 

UYGULAMA ALANLARI

 • Yerleşim alanları

 • Yaya alışveriş merkezleri

 • Alışveriş caddeleri

 • Şehir merkezi alanları

 • Halka açık parklar

 • Eğlence parkları

 • Alışveriş alanları

ÖZELLİKLERİ

 1. Patentli silindirik bal peteği yapısında filtre üniteleri, dumanı yok etme verimliliğini maksimize eder.

 2. Kapsülleme ve yarım köprüyle tetiklenen epoksi etkisiyle, yüksek frekanslı, yüksek voltajlı katı hal transformatörü.

 3. Güçlü stabil ve enerji tasarruflu sviç konvektörü.

 4. Sofistike fonksiyonlar içerir: elektron atlaması söndürme, otomatik resetleme, tekrarlanan flashoverlara karşı koruma, filtre ünitelerinde kısa devreler, güç kaynağı ile aşırı yükleme , HV transformatörüyle aşırı ısınma vs.

 • DAVLUMBAZ TİPİ

 • Duman ve buhar elimine etme başarısı %95’in üzerindedir.

 • Sofistike fonksiyonlar içerir: elektron atlaması söndürme, otomatik resetleme, tekrarlanan flashoverlara karşı koruma, filtre ünitelerinde kısa devreler, güç kaynağı ile aşırı yükleme , HV transformatörüyle aşırı ısınma vs.

 • Güçlü stabil ve enerji tasarruflu değişim konvektörü.

 • Kapsülleme ve yarım köprüyle tetiklenen epoksi etkisiyle, yüksek frekanslı, yüksek voltajlı katı hal transformatörü

 • Patentli silindirik bal peteği yapısında filtre üniteleri, dumanı yok etme verimliliğini maksimize eder.

 • KANAL TİPİ

KLEAN Ticari Mutfak Havalandırma cihazları, pişirme işlemleri sırasında oluşan dumanın içerdiği yağ ve isleri ESP filtrasyon sistemiyle yok etmek için özel olarak tasarlanmıştır.

Yüksek ısılarda, açığa çıkan atık gazlar, yüksek konsantrasyonlu duman ve is parçacıkları içerir. Hava temizleme cihazımızın , büyük hacimli işlemlerde, gelişmiş otomatik işleyişi sayesinde kurulumu ve bakımı son derece güvenilir ve kolaydır.

Sistemimizin HV Güç kontrol paketini, sistemli güvenlik önlemlerini, ve arıza teşhis fonksiyonlarını ve cihazların mekanik yapısını iyileştirmek amacıyla, Klean mühendisleri bir dizi benzersiz ve uygulanabilir çözümler tasarladılar.

ESP teknolojilerinin kullanım amacı; elektron ve hava moleküllerini birlikte karıştırarak ve çarpıştırarak üretilen negatif iyonları yüksek voltajla oluşan enerji alanıyla, katod bölümünden yayılan elektrotlar vasıtasıyla, duman ve is partiküllerine bir elektrostatik yük uygulayıp egzost gazlarından partikülleri ayrıştırmaktır.

Güç kaynağı tarafından oluşturulan negatif elektrostatik alan, negatif yüklü partikülleri pozitif yüklü anot bölümünde tutarak, ayrıştırılmış egzost gazının dış ortama temizlenmiş olarak çıkmasını sağlar.

Elektronların küçük boyutlu oluşu göz önüne alındığında ve elektronların yüksek yoğunluktaki enerjisi boşaldıktan sonra (O IX 108/cm3) , duman ve is partiküllerini içeren egzsot gazının iyonizasyonu kaçınılmazdır.

Doğru enerji yükleme mekanizmalarının temel kuralı gereğince, alanın tamamına yüklenen enerjinin dağıtılmasıyla, basit ve ideal çarpıştırmayla duman ve yağ zerreciklerinin enerji filtre hücrelerince engellenmesi sağlanır.

Negatif yüklü partikülleri engelleyerek (özellikle duman , is gibi çok küçük ve hafif olan partikülleri) pozitif yüklü anot bölümüne çeker ve tutar, böylece son derece yüksek verimlilikte havayı temizler. Diğer hava temizleme cihazlarının aksine, partikülleri oluşturan maddelerin toplanmasında ESP enerji en geçerli sistem olup, hava akışını çok düşük seviyeye düşürür.

Elektrostatik Filtreler
Elektrostatik Filtreler
Elektrostatik Filtreler
Elektrostatik Filtreler
bottom of page